بندرعباس، مجتمع بندری شهید رجایی، شرکت پایانه کانتینری بندر عباس آریا - 076-33514087 - info@bact.ir

زبان خود را انتخاب کنید

به گزارش روابط عمومی پایانه کانتینری بندرعباس آریا، تیم کوهنوردی BACT   به سرپرستی اسماعیل حیدری پور،موفق به صعود بلندترین قله استان هرمزگان(قله تَشگِر – TASHGER) با ارتفاع 3267 متر شدند.

بر اساس این گزارش،  قله تشگر در کوهستان هماک یا همای در فاصله ۶۰ کیلومتری شهر بندرعباس و قسمت جنوبی شهرستان حاجی آباد قرار گرفته است. این قلل به عنوان بلندترین کوههای استان هرمزگان شناخته می شوند. از نزدیک ترین مناطق مسکونی به این قسمت می توان به روستای زاکین اشاره کرد.

اسماعیل حیدری پور گفت: ،رایجترین مسیر صعود به قله تشگر از طریق روستای زاکین از توابع دهستان سیاهو شهرستان بندرعباس می باشد. برای رسیدن به این روستا می توانید خودتان را به بندرعباس رسانده و سپس به سمت حاجی آباد، روستای درگز، روستای سیاهو و در نهایت روستای زاکین بروید.

در روستای زاکین یک جاده خاکی وجود دارد که به ابتدای مسیر می رسد. از اینجا مسیر به سمت شمال امتداد پیدا می کند. شاخصه این قسمت باغ های میوه به خصوص نارنگی هستند. در ارتفاع ۱۶۶۶ متری مسیر یک چشمه آب وجود دارد که قابل شرب است. در ارتفاع ۲۵۸۰ متری مکانی مناسب شبمانی هست که اغلب عشایر کپرهای خود را دایر می کنند. پوشش گیاهی این ناحیه درختان سرو می باشد.

حیدری پور در بخش دیگری از سخنانش اشاره کرد: کل مسافت پیمایش 31 کیلومتر که حدود 18 ساعت به طول می انجامد مد نظر می باشد.

 لازم به ذکر است در این صعود دو روزه کوهنوردانی از استانهای اصفهان و هرمزگان از جمله گروه کوهنوردی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر،گروه کوهنوردی هیئت کوهنوردی ایرانشهر باشگاه بلوچ،گروه کوهنوردی اداره ورزش و چوانان ایرانشهر باشگاه ماکا،گروه کوهنوردی کانون سردفتران و دفتر یاران استان هرمزگان و گروه کوهنوردی سازمان تامین اجتماعی استان هرمزگان نیز گروه کوهنوردی  BACT   راهمراهی نمودند.

درباره بکت

 پایانه کانتینری بندرعباس آریا شرکت منتخب و برتر با کسب بالاترین امتیاز در شاخص های عملیاتی و ایمنی در سال 1402 از طرف سازمان بنادر و دریانوردی استان هرمزگان مفتخر است که با زیر ساختی مناسب کاملترین و با کیفیت ترین خدمات بندری را به مشتریان خود در مجتمع بندری شهید رجایی ارائه نماید.

نقشه دسترسی

اطلاعات تماس با شرکت

 دفتر مرکزی: بندرعباس

مجتمع بندری شهید رجایی

شرکت پایانه کانتینری

بندرعباس آریا

شماره تماس

076-33514087

کد پستی

849449494 

 

 

Template Design:Dima Group